Otwórz menu

POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW „PLAŻÓWKA W SKARPETKACH”

W sobotę 4 listopada odbył się turniej siatkówki plażowej „PLAŻÓWKA W SKARPETKACH”. Pierwszy raz w historii i napewno nie ostatni byliśmy organizatorami takiego wydarzenia. W pięknej scenerii ale całkowicie w innych warunkach atmosferycznych (8 stopni Celsjusza) przyszło rywalizować młodzieży w…..skarpetkach. Dzięki dofinansowaniu z MIKRO GRANTÓW z Ministerstwa Sportu i Turystki mogliśmy być świadkami rywalizacji w siatkówce plażowej w listopadzie.

Podzieliliśmy zespoły na grupy po 12 osób aby nie doprowadzić do wychłodzenia organizmów pozostałych uczestników. Staraliśmy się podgrzewać pyszną grochówką jak i gorącymi napojami naszych uczestników. Po wyłonieniu finałowej grupy rozegraliśmy

Na głównej plaży Jeziora Nyskiego w Skorochowie byliśmy organizatorami Turnieuj siatkówki plażowej ” Plażówka w skarpetkach” sfinansowanym z MIKRO GRANTÓW z Ministerstwa Sportu i Turystyki, który odbył się w dniu 4.11.2023r o godz. 10:00. W turnieju uczestniczyło 45 osób podzielonych na grupy z uwagi na panujące warunki atmosferyczne (8 st. celcjusza). Po rozegraniu eliminacyjnych meczy do wielkiego finału awansowało 14 zawodników , którzy rozegrali mecze systemem „KING of The Court” czyli – rywalizacja odbywa się w trzech rundach. Po pierwszej, trwającej kwadrans, odpada najsłabsza ekipa. Po drugiej, również 15-minutowej, z meczem znów żegna się zespół, który zdobędzie najmniej punktów. W decydującej batalii pozostają trzy drużyny, zwycięża ta z nich, która jako pierwsza zdobędzie 15 punktów.
Między meczami uczestnicy jak i obsługa techniczna mogła posilić się dostarczonym cateringiem m.in. gorącą grochówką, kiełbaską z napojami. Nad wszystkim czuwał medyk a konferansjer (Radio ONY) raczył swoim niezawodnym głosem komentować turniej. Sędziowie z OZPS zgodnie z przepisami PZPS oraz z zachowaniem zasad fair – play w pełni profesjonalnie sędziowali cały turniej.

dziękujemy Ministerstwu Sportu za dofinansowanie i jesteśmy przekonani , że wrócimy jeszcze z większa frekwencją bo zainteresowanie mimo zimowej aury było wysoki.

Do zobaczenia za rok!!

WYNIKI:

  1. Majchrzak Jakub / Żarów Kajetan
  2. Radosław Szuster/ Oliwier Wałach
  3. Marcel Szofer/ Dawid Kulesza
  4. Kondracki Adam / Bartosz Rygiel
  5. Mateusz Chrobak/ Bartosz Noga
Podziel się na
Facebook

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.